Домівка > Uncategorized > Костел Святої Анни в дальніх Гречанах

Костел Святої Анни в дальніх Гречанах

Тут на вул. Західна Окружна 14 знаходиться костел Святої Анни – до середини 1990-х рр. єдиний католицький храм в місті. Костел під покровительством св. Анни було збудовано в 1926 р. Будова каплиці тривала майже три роки. Керували нею мешканці Гречан: Антоній та Яків Шаповал, Антоній Сівець та Жугда. В 1928 р. каплицю урочисто посвятив священик Кваснєвський. Він в каплиці відправив Св. Службу і на цвинтарі проголосив проповідь, в якій сказав: “Ця каплиця може стати для вас єдиним притулком молитви і буде ніби парафіяльним костелом”. Так справді сталось, бо парафіяльний костел був знищений (про цю подію говорилось вище). Покровителькою каплиці і Гречан спочатку була свята Магдалина. ЇЇ було обрано покровителькою, тому що з давніших часів біля дороги, яка проходила через залізничний переїзд стояла фігура святої Магдалини. В 1940 р. каплицю було замкнено. Але вже в 1942 р. з німецьким військом прибув на Гречани священик. На прохання людей він подбав у львівського єпископа про священика з Польщі, який працював в Гречанах до 1944 р. Після війни каплицю перейняв колгосп і використовував як склад на збіжжя.
Невпинні старання віруючих спричинили до того, що влада віддала храм у 1952 р. В 1953 р. в цю каплицю прибув священик Антоній Хоміцький. Від того часу почався наплив численних віруючих з навколишніх міст та сіл в радіусі близько 60 км. Після від’їзду Антонія Хоміцького до Мурафи, прибув священик Антоній Борисович. В 1957 р. він добудував до каплиці закристію, а також поверх на помешкання для священника. В каплиці на Гречанах він працював до своєї смерті в 1966 р., і його поховано на цьому
цвинтарі біля входу до каплиці.  Після його смерті парафією опікувався священник Ян Ольшанський (пізніше єпископ ординарій), а також священник Анджей Гладисєвич . До1968 р. на Гречанах працював священник Юзеф Будревічюс, після нього священик Вінценти Вітко до 1971 р. В 1971 – 73 рр. працювали священики: Т. Хоппе, Броніслав Мірецький, а від 1973 до 1997 р. священик Вітаутас Меркіс. В 1987 – 88 рр. він розбудував костел до теперішнього стану. Розбудований храм єпископ Нюкш з Риги посвятив 14.09.88. р. Від посвячення покровителькою костьолу є свята Анна, а настоятелем на сьогоднішній день – отець Генріх з Польщі.

Advertisements
Категорії:Uncategorized
  1. Коментарів ще немає.
  1. No trackbacks yet.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: